KUR’AN KURSU EĞİTİMLERİ

Müdürlüğümüz Ruh Sağlığı Programları, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi tarafından, 2017 yılı yaz döneminde Muratpaşa ve Kepez İlçe Müftülükleri’ne bağlı Kur’an Kurslarında Çocuk Gelişim Uzmanı Demet TEKİN YAKIŞAN tarafından eğitimler verildi.

Eğitimlerin içerikleri Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan, 2016-2017 eğitim-öğretim döneminde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine verilen “Biz Engel Tanımayız” ve “Çocuk ve Teknoloji” Projeleri eğitimlerinden oluşturuldu.

“Biz Engel Tanımayız” projesi kapsamında verilen eğitimlerde, öğrencilerin özel gereksinimli bireylerin farkına varma, özel gereksinimli bireylere karşı olumlu yaklaşım geliştirme, empati kurma becerilerini geliştirmek amaçlandı.

Televizyon, tablet, cep telefonu vb. gibi teknolojik araçların çocukların hayatında oldukça yer aldığı günümüzde “Çocuk ve Teknoloji” projesi kapsamında verilen eğitimlerde ise, teknolojinin nitelikli ve bilinçli kullanımının sağlanmasının yanı sıra, teknoloji bağımlılığı ve siber zorbalığın önlenmesine yönelik bilgiler verilerek farkındalığın arttırılması amaçlandı.RUH SAĞLIĞI PROGRAMLARI TÜTÜN VE DİĞER BAĞIMLILIK YAPICI MADDELER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
Okunma sayısı : 694
Son Eklenen DuyurularAntalya Halk Sağlığı Müdürlüğü - 2017